Dy turist te huaj vendosin cadren ne mes te plazhit ne Livadh. Shikoni si sillet pronari me ta

0
702

Para disa ditesh ne Sarande nje cift turistesh te huaj jane larguar nga bregu i detit pasi thjesht ata vendosen cadrat e tyre dhe pronaret i larguan.

Kurse diten e sotme nje cift te huajsh ben plazh ne Livadh dhe vendosen cadrat ne mes te bregut ku pushuesit kishin paguar te gjithe shezlonet. Por pronari i restorantin nuk i tha gje dhe i la te lire. Gazetari pasi e pa kete gjest e falenderoi pronarin per gjestin qe beri pasi nuk i largoj pushuesit e huaj.

Ka me te vertet dhe shqiptar te mire qe dine te respektojne pushuesit. Ka edhe pronar ne jug te vendit qe kane sjellje te mire dhe i respektojne te huajt. Duhet te jemi mirenjohes.