Do cuditeni.Zbulohet arsyeja pse 18-vjeçari i mori jetën 33-vjeçarit mbrëmë në Elbasan

0
673

Detaje të reja janë zbuluar nga ngjarja e ndodhur të mërkurën mbrëma në qendër në Elbasan ku mbeti i pajetë 33-vjeçari Madrit Ulqinaku.

Mësohet se ngjarja nisi për motivet kë po shikon ti,Ngjarja u agravua pas debatit me ofendime mes Ulqinakut dhe Edjon Dinos, Horgito Peqinit dhe Klajdi Sallufit.

Policia tha se 18-vjeçari Horgito Peqini, i shpallur në kërkim si autor i ngjarjes, pak minuta pas konfliktit ka goditur në drejtim të Ulqinakut dhe e ka lënë atë të pajetë në vend.

Ne vendin tone jeta nuk vlen. Vetem per nje shikim mund te humbesh jeten.