Dëshironi të përshpejtoni metabolizmin, largoni toksinat nga trupi dhe humbisni peshë? Provoni këtë recetë të thjeshtë dhe efektive

0
321

Edhe pse ushqimet e procesuara dhe konservuara për disa mund të jenë të shijshme, ato janë tmerrësisht të pashëndetshme dhe i shkatojnë më shumë dëm sesa përfitime trupit tuaj.

Duhet të mbani një dietë të shëndetshme nëse dëshironi që të jeni të shëndetshëm. Mbajtja e një diete e cila është e tejmbushur me vlera ushqyese si dhe mineralet e duhura, vitaminat si kalcium, magnez, potasium, hekur, fosfor, vitamina A, C, D dhe B kompleks.

Ju mund ta detoksifikoni trupin tuaj me anë të kësaj recete:

Përbërësit:

2 lugë xhinxher të grirë,
½ limonit (lëngu i saj)
1 filxhan lëng domateje
Pudër speci djegës
2 shkopinj selino

Përgatitja:

Shtoni të gjithë përbërësit në një blender përveç selinos. Përzieni të gjithë përbërësit bashkë derisa të arrini një përzierje homogjene.

Hidheni përzierjen e përftuar në një gotë dhe më pas shtoni shkopinjt e selinos.