Babai vret djalin 3 vjeç teksa ngiste kamionçinën në fermën e tij

0
1622

Një baba vrau ‘aksidentalisht’ djalin e tij tre-vjeçar teksa aksidentalisht e goditi me kamionçinën me rimorkio.

Ianto Jenkins u shtyp për vdekje teksa luante me biçikletë me motrën dhe kushëririn e tij në një fermë ne Uells.

Vogëlushi u vra tragjikisht kur babai i tij, Guto Jenkins, 32 vjeç, po largohej nga ferma e familjes se tij. Ai i hipi kamioncines dhe rimorkioja e tij 8 metra e gjate (mbushur me dhe), e goditi fëmijës pa e kuptuar.

Motra e madhe e Ianto-s menjehere vrapoi duke bërtitur në fermë dhe i thirri gjyshit të saj – i cili ishte duke punuar brenda – ‘gjysh, Ianto ka vdekur.’

Nderkohe gjyshja e tij doli me nxitim dhe në fillim mendoi se Ianto kishte rënë nga biçikleta e tij, por kur u afrua, ajo pa se ai kishte nderruar jete. kjo histori u dëgjua gjate hetimit në bashkinë e Llanelli.

Zoti Jenkins tha se Ianto, motra e tij dhe kushëriri i tyre po luanin në oborrin e fermës jashtë shtëpisë dhe ai mendonte se portat ishin mbyllur për të krijuar një zonë të sigurt pa e meduar se ata kishin dale prej aty.