Ankohej për dhimbje koke dhe nuk shkoi në plazh. Ja cfare i ndodhi 24 vjecarit

0
100

Elia Fiorio vdiq në moshën 24-vjeçare në shtratin e dhomës së tij të hotelit në Mallorca, ku kishte shkuar për pushime me disa miq. Autoritetet besojnë se i riu ka vdekur për shkaqe natyrale.
Ankohej për dhimbje koke dhe nuk shkoi në plazh. Shokët e gjejnë të vdekur në shtrat

Ai nuk kishte dashur të shkonte në plazh për shkak të dhimbjes së fortë të kokës. “Pushoj pak, pastaj bashkohem me ju”, do t’u kishte thënë Elia Fiorio miqve të tij para se t’i përshëndeste për herë të fundit në derën e resortit që kishin zgjedhur për pushime, në ishullin Majorca. Fatkeqësisht, 24-vjeçari ka ndërruar jetë në dhomën e tij të hotelit pasditen e vonë të së martës së kaluar.

Fiorio punonte në një supermarket në Sarcedo (Vinçenza) dhe në kohën e lirë kryente punë vullnetare në klubin sportiv “6 Cesti Baskin”. Sipas asaj që është konstatuar deri më tani, 24-vjeçari ishte larguar shëndoshë e mirë.

Djali u ankua për sëmundje të lehtë vetëm të martën, por situata nuk e shqetësoi. Në vend të kësaj, ai vendosi të kalonte pasditen në dhomën e tij për të pushuar. Pasi përshëndeti miqtë dhe i qetësoi, u shtri në krevat. 24-vjeçari do të kishte vdekur kështu, krejt papritur.

Miqtë e gjetën të pajetë në dyshek dhe thirrën ndihmë. Mjekët spanjollë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, por nuk kanë arritur t’i shpëtojnë jetën 24-vjeçarit. Sipas autoriteteve, kjo do të ishte një vdekje natyrale, por familja ka kërkuar hetime të mëtejshme.

Ata që e njohën e përshkruajnë Elijan si një person i qeshur, i disponueshëm dhe i dashuruar pas sporteve. “Ishte një mbështetje e madhe, një motivues dhe gjithmonë pozitiv”, kanë shkruar disa miq në rrjetet sociale. “Ne të gjithë duam të dimë se çfarë ndodhi, sepse ai ishte mirë dhe ishte i ri. Nuk mund të vdesësh kështu në moshën 24-vjeçare. Duhet të ketë një shpjegim që mund t’i japë kuptim gjithë kësaj dhimbjeje.”