Pas uljes ne pist aeroplani me pasagjer nxjerr tym dhe flak

0
132

Një aeroplan pasagjerësh ka marrë flakë në aeroportin e Mançesterit .

Ekuipazhet vrapuan në vendngjarje menjëherë pas fluturimit nga Mahon, Spanjë, u ulën rreth orës 16:30 me tym që dilte nga një prej motorëve të tij.

Pushuesit shikonin teksa zjarrfikësit po shuanin flakët.

Zjarrefikset u panë duke larë motorin me ujë pasi ai pësoi një “defekt teknik në mbërritje;” dhe thuhet se është mbinxehur.

Të gjithë pasagjerët ishin zbarkuar dhe siguria e ekuipazhit nuk ishte në rrezik.

Një udhëtar shkroi në Twitter : “U ula në tokë duke pritur për t’u ngritur

Por fatmiresisht nuk ka pasur humbje jete.