Sunday, September 24, 2023
HomeIDE5 ide si ta bëni banjën tuaj të mbajë aromë të mirë...

5 ide si ta bëni banjën tuaj të mbajë aromë të mirë çdo ditë

1.- LIMONI
Prisni 1 limon në gjysmë dhe filloni fërkoni me të sipërfaqet metalike që kanë njolla, pasi ato janë pjesët që mbajnë erërat e këqija.

2.- KANELLË DHE VANILJE
Përzieni në një tenxhere 1 filxhan ujë, pak uthull, ekstrakt vanilje, karafil dhe kanellë. Ziejeni në zjarr të ulët për 2 minuta, lengun hidheni në një shishe me spërkatje transmeton shiko.news

3.- PAMBUK ME VAJRA ESENCIALE
Lyejeni 1 top pambuku në vajin tuaj esencial të preferuar. Vendoseni në një kavanoz dhe vendoseni pranë koshit të plehrave

4.- ZBUTES MBI peshqirët e banjës
Peshqirët mos i lani me zbutës të rrobave por mund ta holloni me ujë në një shishe me spërkatje për të spërkatur peshqirët (për një aromë të përhershme).

5.- AJROSENI BANJEN
Një nga zakonet më të zakonshme, është ajrimi i banjës për të eliminuar aromat dhe lagështinë, në vetëm 30 minuta lejoni ajrin të qarkullojë dhe të eliminoni erërat e këqija transmeton shiko.news

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,870FollowersFollow
0SubscribersSubscribe