40 vjecari shqiptar humb jeten diten e sotme ne Itali duke punuar ne kantier

0
999

Një ngjarje ka ndodhur në Como të Italisë, ku një 40 vjeçar ka humbur jetën diten e sotme

Sipas mediave vendase mësohet se shqiptari Bardhi Brahimaj, teksa ishte duke punuar për gërmimin e tokën në një kantier ndërtimi, një sasi e madhe dheu i ka rënë sipër.

Pavarësisht ndërhyrjes së zjarrfikësve, 40-vjeçari, ai humbi jeten.

Brahimaj jetonte i vetëm në Lurate Caccivio , dhe nuk kishte të afërm në Itali, vetëm një vëlla me banim në Zvicër.