31 vjecarja gjeti dashurin e vertet pasi 67 vjecari i bleu nje shtepi dhe makine Jeep

0
293

Një vazj ra në dashuri me nje 67 vjecar pasi ai i bleu asaj një shtëpi prej 340 mijë paund dhe një makinë 40 mijë paund, ka treguar se dyshja janë fejuar, pavarësisht nga një diferencë 36-vjeçare në moshë.

Damea Williams, 31 vjeç, nuk priste të dashurohej me James Parker, 67 vjeç, kur ai i dërgoi një mesazh në Facebook.

Parukierja ishte ‘lodhur nga drama’ që erdhi me takimet me burra të rinj ose me burra të moshës së saj dhe kishte postuar në llogarinë e saj në Facebook duke thënë se po kërkonte një burrë të moshuar të pasur për ta ndihmuar financiarisht.

Kur i divorcuari James, atëherë 62 vjeç, ra në kontakt, Damea nuk ishte e sigurt në fillim, por filloi të ngrohej me të ndërsa kalonin kohë së bashku.

Dyshja do të punonin së bashku dhe kur Damea-s i vodhën makinën, ai i bleu asaj një Jeep 40 mijë funte në mënyrë që ajo të mund të lëvizte serisht.

Çdo javë, marinari në pension James e nxirrte Damean në një takim ose i dërgonte para nëse ai ishte larg. Ata do të shkonin gjithashtu në një udhëtim javor pazar, ku Damea-s i lejohej të blinte gjithçka që donte – e gjithë kjo me mirësjellje të James, natyrisht.

Me kalimin e kohës, Damea e gjeti veten duke rënë në dashuri me James dhe dyshja filluan të takoheshin disa muaj më vonë.

Cifti u fejua, më pas, vitin e ardhshëm, James bleu një shtëpi. Ndërsa marrëdhënia e tyre përparoi, ata u transferuan së bashku dhe tani po planifikojnë të ikin në Las Vegas për të lidhur martesën.

Damea, nga Atlanta, Xhorxhia, SHBA, tha: “Nuk prisja të dashurohesha me “babanë tim” nje 67 vjecar por ai më bëri ta shikoja jetën ndryshe.

Ndaj nje mashkull i till me behen te ndihem mire.