25 vjecari humb jeten pasi shkoi ne Turqi per te zvogeluar stokamun

0
1148

Një i ri britanik humbi jeten gjatë një operacioni të dështuar për humbje peshe në Turqi, i cili shkoi tmerrësisht keq.

Joe Thornley, nga Derbyshire në East Midlands, donte ndihmë për t’u dobësuar per te rene nga pesha

Ai vendosi të bëjë një nderhyrje ne stomak per te humbur peshen- kur një pjesë e madhe e stomakut hiqet, kështu që bëhet më i vogël, duke ju ndihmuar të ngopeni më shpejt dhe të hani më pak.

25-vjeçar vendosi ta bënte operacionin në Stamboll, Turqi, për vetëm 3000 £.

Nëna e tij Julie i tha BirminghamLive se klinika “dukej si një spital i bukur me vlerësime të mira”.

Familja nuk pa asnjë arsye për të besuar se diçka do të shkonte keq.

Por disa ditë pas operacionit, Julie mori një telefonatë nga ‘i ashtuquajturi kirurg’ duke i thënë se Joe kishte vdekur pasi kishte pasur një atak në zemër gjatë procedurës.