24 vjecarja humb jeten katër ditë pas propozimit per martese pasi piu nje gote caj

0
1762

BRITANI-Jess Prinsloo, 24 vjeç, besohet se ka humbur jeten si pasojë e alergjisë së saj akute duke perzier cajin ndërsa ishte në një pushim romantik në Afrikën e Jugut me partnerin e saj gjithashtu 24 vjeç.

Cifti ishte pergatitur dhe te martohej kete vit. Ata ishin per pushime por ajo ra në kontakt me lugen qe perziu cajin dhe kaloi në anafilaksi , një reaksion alergjik ku fyti mbyllet dhe ke probleme me frymemarrjen. Luga do kete pasur dicka qe i ka shkaktuar alergji.

Mendohet se ajo përdori lugën e gabuar për të përzier çajin e saj.

Ajo u dërgua me urgjencë në spital, por me gjithë përpjekjet e mjekëve nuk arritën t’i shpëtonin jetën.

Jess kishte vuajtur nga reaksioni alergjik që në moshën nëntë muajshe dhe iu desh vite te merrte veten.

Perktheu M.C.
Shijejete.com