Monthly Archives: August, 2022

Nje histori e bukur dhe prekëse: Mos i lini të vetëm të moshuarit

“Jam duke pirë nje gote uje në ballkon dhe një zonjë e moshuar përballë shtëpisë sime, është duke shtruar tavolinën për të ngrënë darkë....

Maturantja me e mire Shqiptare/ Me mesatare 10, fiton të drejtën e studimit në 12 degë

Mbi 21 mijë maturantë në Republikën e Shqipërisë kanë aplikuar për të vazhduar studimet e larta. Të 39 universitetet publike e private kanë ngarkuar të...

Është nënë e dy fëmijëve, ja si duket sot “Himena”

Paola Rey, është njëra nga aktoret më të dashura kolumbinae. Për publikun shqiptar, ajo u bë e famshme me rolin e “Himenes” nga Pasionet e...

Ndahet nga jeta në fushë e lojes trajneri i ekipit shqiptar

Ish-futbollisti dhe trajneri i moshave në Gramsh, Mentar Dermyshi është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur. Njeriu që ia dedikoi gjithë jetën sportit,...

Gazetarja Aida Shtino dëshiron të rikthejë “Njerëz të humbur” por ja kush e ndalon

Nëse ju themi Aida Shtino, ne e dimë shumë mirë se çfarë ju vjen në mendje. Emisioni “Njerëz të Humbur”, që e bëri të...

Ishte aktorja më e bukur në Turqi, por shikoni sa ka ndryshuar tani Nermini

Selin Demiratar është emri i një prej aktoreve më të njohura turke. Është roli i Nerminit në serialin ‘Jetë e hidhur’ ai që e bëri...

Shqiptari shkon të blejë naftë lirë me bidon në Mal të Zi, por shtanget kur lexon njoftimin

Kohët e fundt një numër i madh shqiptarësh që banojnë pranë zonave kufitare, shkojnë shpesh për t’u furnizuar me karburant në vendet fqinje. Raste...

Shiu me bresher sa nje kokerr molle i merr jeten femijes 1 vjec

Një vajzë 1 vjeç ka humbur jeten nga kokrrat e medha te bresherit në Spanjë. Fëmija u godit nga një kokërr breshëri me madhësinë e...

Babai i 25 vjecares tregon si ndodhi e gjithe ngjarja. Ne date 11 do nises per Angli

Babai i Marjana Sahitajt tregon ngjarjen kur pa se një makinë kishte hyrë në oborrin e shtëpisë së tij dhe kishte përplasur vajzën. Ai...

Moti na surprizon. Ja sa do te ulen temperaturat javen e pare te shtatorit

Ditën e nesërme hyjmë në një muaj të ri. Por edhe në një stinë të re meteorologjike Që do të thotë se të gjithë jeni të...

Most Read