Thursday, September 28, 2023
HomeSHENDET2 frutat qe duhet ti konsumoni para mardhenies intime. 2 receta

2 frutat qe duhet ti konsumoni para mardhenies intime. 2 receta

Steven Lamm, doktor në Nju Jork eshte shprehur qe te keni nje akt te mire intim duhet te keni qarkullim te mire te gjakur dhe tre fruta eshte mire qe ti konsumoni para mardhenies intime.

Personat mbipeshë, sidomos në pjesën e barkut, kanë më pak testosterone, që çon në dobësim të ereksionit ndaj perdorimi i fikut si nje frut afrodiziak eshte i pasur me aminoacide dhe eshte i dobishem per shendetin seksual.

Përbërësit: 2-3 fiq dhe 1 gotë qumësht

Përgatitja: Futni fiqtë në qumësht dhe lërini gjithë natën në frigorifer. Hajini të nesërmen në mëngjes.

Nje nga frutat e mire per shendetin seksual eshte dhe shalqini pasi eshte i pasur me citrulin dhe ka dhe efektet e viagres dhe permireson qarkullimin e gajakut.

Përbërësit: Një fetë shalqi, një degë borzilok, gjysmë gote me ujë kokosi dhe gjysmë gote me akull.

Përgatitja: Futini në blender të gjithë përbërësit. Përziejini derisa të krijohet një masë kompakte dhe pijeni.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe