18 vjecarja Shqiptare humb jeten mbremjen e djeshme

0
154

Mediat italiane bëjnë me dije se Bianca Papushallaj, një vajzë 18-vjeçare shqiptare me banim në Castelmassa në provincën e Rovigos, humbi jetën në Torretta di Legnago (Verona) në një aksident automobilistik.

Makina u përplas me një pemë.Përplasja e tyre ka qenë aq e fortë saqë është ndjerë edhe nga banorët e zonës të cilët pasi kuptuan se çfarë kishte ndodhur telefonuan menjëherë policinë. Në vendngjarje shkuan edhe forcat zjarrfikëse të repartit Legnago dhe ambulancat por fatkeqësisht Bianca humbi jeten.