15-vjeçarja humb jeten pasi bie nga pallati duke ber foto

0
865

Ky është momenti ku një adoleshente në Turqi humbi jetën teksa u ra nga pallari, ndërsa po tentonte të kapte telefonin e saj.

Melike Gun Kanavuzlar, 15 vjeç, hubi jeten pasi ra nga tarraca e një ndërtese teksa po tentonte të kapte telefonin e saj që i ra gjatë një “selfie”.

Ngjarja u shënua në qytetin e Ortacas në Mugla, të Turqisë.

Incidenti u filmua nga kamerat e sigurisë nga fqinjët rreth ndërtesave të zonës. Mjekët dhe policët vrapuan në vendin e ngjarjes dhe adoleshentja u dërgua në spitalin shtetëror në gjendje kritike, sipas raportimeve lokale.

15-vjeçarja u transferua në pavionin e kujdesit intensiv në qytetin e Muglas në jugperëndim të Turqisë ku luftoi 18 ditë për jetën e saj para se të ndërronte jetë.