Thursday, September 28, 2023
HomeNEWS105 vjecarja feston ditelindjen dhe tregon sekretin e jetes se gjate.

105 vjecarja feston ditelindjen dhe tregon sekretin e jetes se gjate.

Ruth Penland po feston ditëlindjen e saj të 105-të. Ajo ka treguar per mediat se ka jetuar e shendetshme gjate gjithe jetes dhe ka ende endrra per te realizuar.

Ajo ka treguar se jetegjatesia e saj eshte e bazuar ne disa shkaqe. Ajo falenderon Zotin qe po feston ditelindjen e saj te 105 falenderon familjen qe ka qene gjithmon prezente.

Kame jetuar nje jete te shendetshme me nje diete plote me perime dhe larg mishit dhe ushqimeve te demshme.

Kam ecur cdo dite dhe punoj cdo dite ne shtepi. Nuk rri shume ulur pasi qendrimi ulur te lodh me shume se sa te punosh ndaj jame gjithmon aktive.

Gjatë jetës Penland ka punuar 60 vjet ne biznesin e familjes së saj por dhe ne spital.

Ditëlindja zyrtare e Ruth është të hënën, më 19 qershor. Gëzuar ditëlindjen, zonjusha Ruth!

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe